Ubytování

Tábor Běleč nad Orlicí 

Běleč nad Orlicí je obec zhruba osm kilometrů východně od centra Hradce Králové a první písemná zmínka pochází z r. 1336. Vesnice stojí v Orlické tabuli na hranici přírodního parku meandrující řeky Orlice. Z obce pocházel Čeněk Král a měla zde domovské právo jeho dcera, právnička a politička Milada Horáková, zavražděná komunisty roku 1950 (její manžel je v obci pohřben). V Bělečském mlýně, přímo sousedící s areálem, se na svém útěku údajně skrýval i J. A. Komenský. Poblíž se nachází Krňovický skanzen a vyhlášený Třebechovický betlém, bělečský Pivovar u Hušku nabízí místní legendární pivo Car. Jedinečnost přírodnímu areálu dodávají okolní borové lesy i lesní rybník. Tábor je ostrovem klidu, který je ukryt v srdci přírody, a přesto na dosah civilizace – Salónu republiky.

 

Aktivity v táboře

Tábor nabízí zázemí k široké škále aktivit. Rovinatý terén je ideální k cyklistice, koloběžkování, běhání nebo pěší turistice. V přilehlém rybníku kotví naše flotila lodiček, které si můžete zapůjčit. Také vám půjčíme vesty a pádla, nevozte si vlastní kolo, půjčte si naše. Máme hřiště na volejbal, nohejbal, i míče rádi zapůjčíme. Zahrát si lze také ping pong, fotbálek, badminton nebo petanque.

Ubytování

Rekreační místo pro všechny a bez bariér. Bezmála dvě stě lůžek v několika objektech: Velký tábor, Malý tábor, Hlavní budova, Hessova chata. Každý nalezne útulné místo, kde složit hlavu.

Hlavní budova

Dvoupodlažní hlavní budova je řídící buňkou celého tábora. V prvním patře najdete 11 pokojů se společnou koupelnou a 3 apartmány, 9 pokojů disponuje komfortním balkónkem. V bezbariérovém přízemí nalezte kancelář správce, jídelnu s odpočinkovým prostorem, zasedací místnost, ošetřovnu a několik pokojů. Pokoje jsou vytápěné, 4 lůžkové.